Veidotājiem‎ > ‎

Ziņas veidotājiem


Par rakstiem, kas tomēr netaps

posted Feb 26, 2009, 6:24 PM by Jāzeps Benjamins Baško

Dārgie autori! Ja zināt, ka ar redaktoru sarunātajā termiņā raksts netaps, tas ir uz karstām pēdām jādara zināms redaktoriem. Avīze nav tik elastīga lieta kā, piemēram, tīmekļa vietne, kur jebkurā brīdī jebko var pievienot, jebko var atvienot. Pašlaik avīze vēl ir bērna autiņos, rakstu rinda nav gara, un jebkurš neuzrakstīts raksts griež pamatīgu robu mūsu plānu izpildē. Jo īpaši tāpēc, ka raksti ne vienmēr ir viegli aizvietojami tēmu dažādības un rakstu garumu dēļ.

Ir mazliet atjaunoti rakstu gatavošanas ieteikumi.

Marta numura rakstu tapšanas grafiks.

posted Feb 17, 2009, 10:11 PM by Jāzeps Benjamins Baško   [ updated Feb 19, 2009, 3:58 PM ]

Rakstu tapšanas grafikam jābūt šādam:
  • raksta melnraksts - 1. marts  (rakstam nav jābūt kopsakarīgam, bet tam ir jādemonstrē, kā izskatīsies teikumi un par ko tas būs)
  • tam sekos redaktoru komentāri 1-3 dienu laikā
  • raksts - 8. marts
  • tam sekos komentāri 1-2 dienu laikā
  • ja vēl kas būs labojams, maketam pieskaņojams, tad termiņš - 11. marts.
Visiem autoriem jāsagatavo bildes, kuras vajadzības gadījumā var tikt izmantotas, lai ilustrētu materiālu. Ja bildes materiālam ir jāpievieno obligāti, tad par to ir iepriekš jāvienojas ar redaktoru. Visas bildes tiek publicētas vienas slejas platumā. Īpašas vajadzības gadījumā varam publicēt lielākas bildes, bet tas ir jāziņo labu laiku iepriekš.

Raksta apjoms var būt 400 vārdi (puse lapas), 800 vārdi (pilna lapa) vai 1600-1800 vārdi (viens atvērums). Ja raksts ir īsais, tad jābūt ļoti lakoniskam un informatīvam ik teikumā.

Veidojot savus rakstus, ir jāseko instrukcijām, kas dotas šajā lapā. Ja tās instrukcijas tiek ignorētas (vienalga kādu apsvērumu dēļ), redaktoram tas nozīmē papildus darbu. Cieniet redaktoru.

1-2 of 2